גילה טבצ'ניק : מטפלת הוליסטית רב תחומית

התנסיתי בטיפולים בשיטות רבות ומגוונות וידעתי שזה לא זה.תמיד היה לי ברור שיגיע רגע מאוד נכון שאני אעשה עבודה עם הגוף אך לא במילים והרגע הנכון הגיע,כנראה,כשפגשתי את אהרון ורק אחרי מס' שנים של היכרות בשיעורים הקבוצתיים הוא הציע לי "לעבור תהליך" ואז אמרתי מיד "כן"-כמו שנאמר "כשהבודהא מגיע התלמיד מוכן"-התזמון היה מדויק ומושלם ואהרון ידע ללכת עם תחושות הגוף שלי וידע תמיד מה רציתי שיהיה בטיפול ללא מילים.

באתי לתהליך עם מטרה לקבל עמוד שדרה לחיים שיעזור לי להיות אסרטיבית,מדויקת במה נכון לי ומה לא,לשחרר את מה שנכון לשחרר ולקבל תמיכה לגוף,כדי שיניע תהליכים רגשיים.

התהליך היה שיעור קבוצתי אחת לשבוע וטיפול פרטני אחת לשבוע.הוא התמקד בתנועה של השלד,הגמשתו,ריכוך והארכת שרירים ותזכורת לגוף למה שהוא הכיר וידע בתחילת הדרך,תוך ריכוז ומודעות מקסימאליים לכל תנועה.התהליך מלווה בסיפוק ושמחה עצומים מהתקדמות השוואתית בין מה שהיה בעבר לבין הנקודה הנוכחית.

לכאורה הטיפול היה טיפול פיזי במגע,שנגע בעצמות,שרירים,גידים,רקמות חיבור וכו'.בפועל ובמבחן התוצאה הטיפול היה טיפול רגשי,אנרגטי,שנגע ללא מילים בחסימות רגשיות,שהביאו לחסימות פיזיות,בכאב רגשי,בזיכרון טראומטי ובמקומות שהיו צריכים תמיכה וחיזוק.

שרירי בית החזה נפתחו,נשימה קלה-מועקות נעלמו בהדרגה,דופק מהיר באזור הטבור נעלם,שרירי הגב והצוואר התארכו,כמוהם שרירי הידיים,הכתפיים וצידי הגוף.חוליות נעולות החלו לנוע, אני מרגישה גמישות בגוף,תנועות ותנוחות שהיו בלתי אפשריות היום הן כיפיות ונעימות,ישיבה,שכיבה ועמידה הפכו נינוחות ונעימות לגוף, היכולת לסדר את גופי במרחב ברורה יותר,א-סימטריה בין ימין ושמאל הרבה פחות חדה הגב שלי הזדקף יותר ועם זקיפות הקומה הגיעה תחושה של בטחון ונעשיתי יותר נאמנה לעצמי,יותר אמיצה,יותר שמחה,אופי העבודה שלי עם מטופלים השתנה.

גילה טבצ'ניק:מטפלת הוליסטית רב תחומית

Add yours ↓

Comments are closed.