אודות

שלום ונעים מאוד, אני אהרון דיין, מורה ומטפל בשיטת "פלדנקרייז" מאז 1988,  ויוצר שיטת "חופש מכאב".

הכול התחיל בשיעור "פלדנקרייז" הראשון בחיי בשנת 1986.

5 שנים קודם לכן, בהיותי חייל, נשברו לי שתי חוליות בצוואר במהלך אימון. לאחר שיקום ממושך עדיין סבלתי מכאבים עזים בצוואר, מגבלה קשה ביותר בסיבוב הראש ו"הרדמות" מלאה של יד אחת.

בסוף אותו שיעור פלדנקרייז פשוט לא האמנתי, הכאבים פחתו ותנועת הראש השתפרה במידה ניכרת. המשכתי בשיעורים ומהר מאוד תנועת הראש השתחררה לגמרי, הכאבים וגם "הרדמות" היד נפסקו.

שנה לאחר מכן התחלתי קורס למורים בשיטת פלדנקרייז. הרגשתי שאני חייב לחלוק את הידע הזה עם אחרים ולעזור לכאלה שזקוקים לו כמו שאני נזקקתי לו ומאז אני מורה ומטפל בשיטה .

בכל השנים הללו זכיתי לעבוד עם אינספור נשים, גברים, תינוקות וילדים בטיפולים אישיים ובהנחיית קבוצות.

לאורך כל השנים הללו היו רבים שרצו להצטרף לקבוצות שבהנחייתי אבל לא יכלו  כי השעה, או המרחק לא התאימו, או שלא היה מקום פנוי בקבוצות.פעמים רבות שאלתי את עצמי איך אני נותן מענה ליותר אנשים שפונים אלי. אמנם מגיעים אלי אנשים לא רק עם כאבים,  אבל לרב מדובר בבעיות עם כאבים, לכן חיפשתי דרך שתהיה קלה ונגישה לכולם לשיטה שגם נותנת הקלה מיידית וגם פיתרון לטווח הארוך. כך נולד החזון להפיץ את השיטה לכמה שיותר אנשים. לקח לי "קצת" זמן אבל מצאתי את התשובה: "pain out net" :קבוצות אינטראקטיביות באינטרנט בשיטת "חופש מכאב".    

מהי שיטת "חופש מכאב "

שיטת "חופש מכאב" היא שיטת טיפול בתנועה שמחזירה  את יכולת התנועה הטבעית, ההרמונית  וע"י כך פותרת את בעיית הכאב מהשורש.

רבים האנשים שעם השנים יכולת התנועה שלהם הולכת ומצטמצמת מסיבות שונות ומגוונות, לעתים עד כדי הגבלה כמעט מוחלטת בתנועות מסוימות שמלוות,  בד"כ,  בכאבים ובפגיעה בתפקוד.

התרגול בשיטה מעורר את הכישרון הטבעי לתאום הרמוני מופלא בין חלקי הגוף, מגדיל את מרחב אפשרויות התנועה וזה מתבטא בקלות תנועה נטולת כאב, יציבה זקופה, נשימה חופשית, נינוחות, הרגשת יכולת וסיפוק.

"אנו זקוקים ליותר דרכים לעשות את שברצוננו לעשות מאשר בדרך האחת אותה אנו יודעים, גם אם דרך זו היא טובה כשלעצמה" (ד"ר משה פלדנקרייז)

קיימות שתי צורות התייחסות  לתנועה כאמצעי טיפול: האחת, התייחסות מכאנית לפיה עובדים מקומית, על אזור מסוים בגוף במטרה לחזק, לרכך, לשחרר,  למתוח , להגדיל טווח תנועה וכד'.

השנייה, לפיה אנו עובדים בשיטת "חופש מכאב", התייחסות מערכתית ותפקודית. כל הגוף  כיחידה אחת, כמכלול אחד שכל חלקיו קשורים זה בזה בהרמוניה. לכן התרגול בשיטה הוא מערכתי, כפי שהגוף פועל מטבעו, גם כאשר הכאב או הבעיה מקומיים, באזור מסוים בגוף. אני קורא לזה "לדבר עם הגוף בשפת האם שלו".

בתרגול בשיטה אנו משתמשים בתנועה עפ"י ייעודה הטבעי, כלומר כפעולה עם משמעות תפקודית,  עם כוונה ועם תכלית. בדרך זו אנו מעוררים את כישרון התנועה הטבעית איתה נולדנו ופותרים את בעיית הכאב מהשורש. זהו גם סוד ההצלחה של השיטה.

התנועה בשיטת "חופש מכאב" מהווה כלי ללמידה, הרחבת המודעות העצמית, התפתחות וריפוי.

"אם לא נלמד להכיר את עצמנו, הכרה עמוקה ואינטימית ככל האפשר, תישארנה הברירות שלנו מוגבלות, והחיים אינם מתוקים ביותר ללא חופש בחירה.שינוי אינו נעשה בקלות באין מבחר של אלטרנטיבות באופק, ואז אנו נכנעים ומוותרים על התמודדות עם קשיינו, כאילו היו הללו גזרות משמים"(ד"ר משה פלדנקרייז)

 לאילו מקרים שיטת "חופש מכאב" עוזרת

בעיות גב, צוואר, עמוד שדרה לרבות פריצות דיסק.

הגבלה בתנועה, קשיי יציבה, יציבות והליכה.

בעיות התפתחות מוטורית אצל תינוקות וילדים.

כאבים ובעיות בשרירים ובמפרקים לרבות כתפיים, כפות ידיים, ברכיים, מפרקי הירכיים(נימול, דלקת, הסתיידות, קרע, שחיקה), פיברומיאלגיה.

מצבי שיתוק, ליקויי תנועה ויציבה לאחר אירוע מוחי ובמחלת פרקינסון.

מחלות נוירומוסקולריות.

קשיי קשב וריכוז.

מתחים, קשיי שינה, כאבי ראש.

נשים בהריון.

לעוסקים במקצועות הבמה והספורט.

מודעות והתפתחות אישית.

בואו נראה מה מטופלים מספרים על השיטה.

יש לכם שאלות?

צרו איתי קשר לטלפון  077-7501587 או במייל לכתובת:   INFO@PAINOUT.NET

אשמח מאוד לדבר איתכם. תוכלו גם להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון

נושא

תוכן ההודעה

null

מן העיתונות 50+
"חופש מכאב" שיטת טיפול ייחודית לפתרון בעיות הכרוכות בכאבים וקשיים בתפקוד היומיומי
הכותב: אהרון דיין: מורה ומטפל בשיטת פלדנקרייז משנת 1988 ויוצר שיטת חופש מכאב

רבים לא מודעים לעובדה שהבעיה ממנה הם סובלים, המלווה בכאב או בקושי בתפקוד התנועתי היומיומי, נובעת בראש ובראשונה מהרגלי תנועה לקויים שסיגלו לעצמם במהלך השנים. הם מתייחסים לכאב או לסימפטום בלבד ולא למקור הבעיה, שהוא ברוב המקרים הרגל תנועתי לקוי.
"דבר אינו קבוע בתבניות ההתנהגות שלנו מלבד מה שאנו מאמינים שהן כך". ד"ר משה פלדנקרייז

שיטת חפש מכאב – שיעורי תנועה קבוצתיים ואישיים
מטרתה של שיטת "חופש מכאב", המבוססת על עקרונות שיטת פלדנקרייז, היא להביא לפתרון בעיות שלד-שריר-עצב, שבדרך כלל מלוות בכאבים, בקושי בתפקודי התנועה בחיי היומיום , ביציבה לקויה ועוד, דרך טיפול במקור הבעיה. באמצעות שיעורי התנועה בשיטה אנו מגלים, דרך למידה עצמית(למידה מוטורית), את הרגלי התנועה הלקויים שלנו, אותם סיגלנו לעצמנו לאורך השנים, ושהם המקור לבעיה, ובאותה עת מגלים גם את יכולות התנועה הרבות הטמונות בנו. כך, מתוך בחירה מודעת שלנו, אנו עוברים תהליך של שינוי הרגלי תנועה ומשיבים לעצמנו את יכולת התנועה הטבעית המוכרת לגוף, אתה נולדנו, ופותרים את הבעיה מהשורש. כיוון שמדובר בתהליך למידה, למידה מוטורית, על פי רב יש לבצע את התנועות לאט, ללא מאמץ ותוך הקשבה לגוף.
התרגול בשיטה מוביל בפשטות מפתיעה לשיפור ביכולת התנועתית כבר במהלך השיעור ולהשפעה ארוכת טווח על תפקודי התנועה בחיי היומיום , קלות תנועה ונשימה, יציבה זקופה, הפחתת כאבים והפסקתם. שינוי הרגלי התנועה הלקויים הוא המפתח לפתרון בעיית הכאב מהשורש!
"אי אפשר ללמד אדם דבר, ניתן רק לעזור לו לגלות זאת מתוך עצמו". גלילאו גליליי
PAIN OUT NET – שיעורי תנועה בשיטת חופש מכאב באינטרנט, תכנית מהפכנית ופורצת דרך
אחד העקרונות החשובים בשיטה הוא מעקב צמוד שלי אחר האופן שבו כל אחד ואחד בקבוצה מבצע את ההנחיה בשיעור. לשם כך הותאמה התוכנה הספציפית המאפשרת לי לראות את כולם יחד וכל אחד לחוד(ולכולם לראות אותי) ולאבחן לאורך כל השיעור מהן נקודות התורפה והקושי ומהן נקודות החוזק בתפקוד התנועתי של כל אחד, ובהתאם לאבחונים אישיים אלה אני בונה את מהלכי השיעור. כך אני מתאים כל מהלך ומהלך בשיעור באופן שיתמוך ויקדם את מצבו של כל אחד בכל רגע ורגע בשיעור מסיבה זו המשתתפים מרגישים הקלה ניכרת, כאילו השיעור היה במיוחד עבורם. כל קבוצה מורכבת מאנשים עם אותה הבעיה, כמו למשל: קבוצה לבעיות גב (שזה כולל כמובן, פריצות דיסק, אישיאס, כאבי גב וכו'),לבעיות ברכיים, כתפיים, צוואר ועוד. הניסיון מוכיח כי לבד רובנו לא מתרגלים, אבל במסגרת קבוצה מאורגנת אנחנו כן מתרגלים.

כל זאת בשיטה פורצת דרך באמצעות האינטרנט כשכל אחד בביתו, כלומר נהנים מיתרון הקבוצה והמנחה, אבל מבלי לצאת מהבית. כל השיעורים מוקלטים ונשלחים למייל כדי שאפשר יהיה לתרגל אותם לבד.
במהלך השנים אני מטפל באנשים רבים שסובלים מבעיות גב, צוואר, פריצות דיסק, כתפיים, בירכיים, דלקות, כמו כן, אני מטפל בליקויי תנועה ויציבה לאחר אירוע מוחי, מחלת פרקינסון, מחלות נוירומוסקולריות, פיברומיאלגיה, מצבי שיתוק, בעיות התפתחות מוטורית אצל תינוקות ועוד.
WWW.PAIN-OUT.NET
חופש מכאב בפייסבוק

Your Comment